Rekor Gübre Sıvı Yaprak Gübresi

Rekor  Gübre Sıvı Yaprak Gübresi pamuğa  ve  diğer bitkilere  yapraktan uygulanan, sıvı formda olan ve pamuk için en iyi en etkili yaprak gübresidir. El pompası, holder ve  tarım drone  ile uygulanır. Yağmurlama sulama sistemi ile kesinlikle   uygulanmaz. Pamuk bitkisinin taraklanmasından, çiçek tutumuna, koza  iriliğine  kadar bir çok konuda olumlu sonuçlar sağladığı için   pamuk verimini ciddi oranda arttıran bir gübredir.  Pamuk  gübreleme  programının en önemli unsurlarındandır.  Marka  adı "Rekor Gübre" olmasına  karşılık piyasada  ve  çiftçilerin dilinde Rekor Gelişim Sıvı Yaprak Gübresi olarak da bilinmektedir. Pamuk tarımında  yıllardan beri tecrübe edilmiş  Pamuk gübreleme  işleminde kullanılan yaprak gübreleri arasında çiftçilerimizin  ilk tercih ettiği ürünlerden birisidir. Kısacası iyi bir  pamuk Gübresi diyebiliriz. 

Rekor Gübre Yaprak Gübresi Pamuk Tarlasında Ne Zaman ve Ne Kadar Uygulanır, Uygulamada Dikkat Edilmesi Gerekli Hususlar

Rekor Gübre Sıvı yaprak gübresi pamuğa yapraktan uygulanır. 1. Çapa dönemi sonrası yada  yabancı ot mücadelesi yapıldıktan sonra taraklanma öncesi 1. uygulama  yapılır. 2. Uygulama çiçeklenme başlangıcında  yapılır. 3. Uygulama  ise  koza tutumundan sonraki dönemde yapılır. Holder yada zirai drone ile uygulanır. Atım öncesi yapraklar kuru olmalıdır. Uygulama dozu  1 dekara 100 cc (mml) miktarındadır. Uygulama yapılırken yaprakları ve gövdesi ıslansın ama yere damlamayacak şekilde ideal su ile püskürtünüz. Atım sonrası bitkiyi susatmaz, aksine  susuzluk stresini azaltır. Tercihen suya ihtiyacı yokken,  bitki gelişimine uygun stabil hava şartlarında  uygulayınız Uygulama sonrası yapraklara  6-8 saat su gelmemelidir. Yabancı ot varken uygulamayınız. Yabancı ot ilacı ile  karıştırmayınız. Boğum sıklaştırma özelliği vardır, bitki durdurucu ürünlerin kullanım dozunu azaltabilirsiniz.  Karışabilirlik : Rekor Gübre firmasının ürettiği ve belirttiği  yaprak gübreleri ile  karışabilir, örneğin ürettiğimiz  içeriğinde yüksek oranda çinko  içeren ‘Bor Rekor’ gübresi ile  karışabilir. Pamuk zararlıları ile  mücadelede  kullanılan yeşil kurt ilacı, örümcek ilacı vb. insektisitler ile  karışabilir. 

     Pamuk yetiştiriciliğinin yoğun şekilde  yapıldığı Şanlıurfa, Adana, Kahramanmaraş, İzmir, Aydın, Balıkesir, Adıyaman, Diyarbakır, Mersin, Antalya, Osmaniye illerimizde pamuk tarımı yapan çiftçilerimizin çoğunun hiç vazgeçmeden  yıllardan beri kullanılmakta  olan  bir yaprak gübresidir. Tüm bu illerde Rekor Gelişim bayileri var  olup aşağıdaki iletişim numarasında  kendilerine  ulaşabilirsiniz. 


Sipariş                 Bilgi : 0232 364 222 22       Pamuk Gübreleme


TikTokInstagramYouTubeFacebook