Rekor Gelişim Gübresi

Rekor Gelişim Gübresi Rekor Gübre A.Ş firmasının ürettiği, pamuk ve  diğer  tüm bitkilerde  kullanılan  organik   toprak düzenleyici bir gübredir. Pamuk verimini arttırmak için muhakkak tavsiye ettiğimiz bir  üründür. Katı formda  olup pamukta  toprak hazırlığı yapılırken son toprak işleminden önce  yada  1. çapa  öncesi kullanılır. Pamuğa gübre saçma  makinası yada  elle   toprak yüzeyine  saçılarak uygulanır. Pamuk tarlasında  Rekor Gelişim gübresinin tarla  tipi olan Rekor Gelişim Tarla  gübresi kullanılır. Rekor Gübre firmasının pamuk gübreleme  programı içindeki ürünlerden ilk kullanılacak üründür. Ayrıca sitemizin pamuk gübreleme  sayfasında  Rekor Gelişim Gübresi ile  ilgili bilgi verilmiştir. 

Rekor Gelişim Gübresi Pamukta Ne Fayda Sağlar

Rekor Gelişim gübresi pamukta  ne  fayda sağlar, ne  işe  yarar, pamuk üreticisi neden Rekor Gelişim gübresini kullanmalıdır. Yukarıda da  bahsettiğimiz gibi organik toprak düzenleyici olup toprağın iyileştirilmesi amacı ile  kullanılır. Gerek pamuk yetiştiriciliği olsun  gerekse diğer bitkilerin yetiştirilmesi aşamasında  toprak faktörü en önemli kriterlerden birisi olup  direkt pamuk verimini ve  kalitesini etkileyen faktörlerin başında  gelir. Bu konuları detaylı şekilde açıklayacak olursak, toprağı daha  tavlı ve  gevşek yapar, daha  iyi bir  çimlenme  imkanı sağlatır, toprak neminin korunmasına  yardımcı olur. Pamuk kök gelişimi konusunda  fayda sağlar. Tüm bunların sonucunda  pamuk gelişiminden taraklanmaya, pamukta  çiçek tutumuna, koza iriliğine  kadar pozitif sonuçlar doğurur. son yıllarda  pamuk yetiştiriciliği yapılan çoğu bölgede  ciddi oranda pamuk sulama suyu sorunu yaşanmaya  başlanmakta  olup sulama suyu kaynakları kısıtlı olduğu için  ya  pamuk üretimine  hiç izin  verilmiyor  yada  sadece 2-3 su verilebileceği şeklinde  sınırlandırmalara  maruz  kalınmaktadır. İşte burada toprağın daha  uzun süre  nemli ve  tavlı kalabilmesi konusu önem kazanmaktadır. ayrıca  pamuk sulama  suyu sorunu olmasa da  her sulama  bir  maliyettir, işçiliktir ve  su ile  beraber gelen bir sorunda  vardır. Yani mümkün olduğunca  su kullanımını azaltabilmek maliyetleri düşürüp kar marjınızı arttıracaktır. Bu konuda  en büyük destekçiniz Rekor Gelişim gübresidir. 

Pamuk için Rekor Gelişim Gübresi Dekara Ne Kadar Uygulanır

Pamuk üretiminde Rekor Gelişim gübresi dekar  başına, dönümüne kaç kg  verilir. Kullanım periyodu sıklığı nedir. Rekor Gelişim gübresi dekar   9-18 kg arasında  kullanılır. 2 yılda  bir  uygulanması yeterlidir. Pamuk bitkisinde, pamuk tarlasında  ne zaman kullanılacağı konusunda sayfamızın en başında  bahsetmiştik. 

Pamuk için En İyi Toprak Düzenleyici Gübre Hangisidir

Rekor Gelişim gübresi 2009 yılında  beri piyasada  satılan en tanınmış ve  en iyi toprak düzenleyici gübredir. Bu bağlamda  pamuk içinde  en yüksek verimi almanızı sağlayacak bir gübredir. Pamuk yetiştiriciliğinin yoğun şekilde  yapıldığı Şanlıurfa, Adana, Kahramanmaraş, İzmir, Aydın, Balıkesir, Adıyaman, Diyarbakır, Mersin, Antalya, Osmaniye illerimizde pamuk tarımı için yıllardan beri kullanılmakta  olan  bir gübredir. Tüm bu illerde Rekor Gelişim bayileri var  olup aşağıdaki iletişim numarasında  kendilerine  ulaşabilirsiniz. 

Sipariş                 Bilgi : 0232 364 222 22       Pamuk Gübreleme


TikTokInstagramYouTubeFacebook