Pamuk Gübreleme Programı

Pamuk gübreleme programı, her gübre firmasının kendi ürettiği gübrelerin hangi dönemde ne yaptığının iyi bilmesinden dolayı genel anlamda marka bazlı yapılan bir programdır. Şöyle ki bir firmanın gübreleme programını uygularken aynı zamanda diğer firmanın da programına kısmı uymanız halinde ürün çakışması sorunları yaşayabilirsiniz, attığınız bir gübreyi gereğinden fazla atmış, diğer bir gübreyi de az atmış olabilirsiniz. Tüm bunlarda verim düşüklüğüne sebep olacaktır. Örneğin sizlere aşağıda sunacağımız Rekor Gübre Pamuk Gübreleme programında, ihtiyaç duyulan başka firmaların gübrelerinden de bahsedildiği için gönül rahatlığı ile onları da kullanabilirsiniz. Detaylı pamuk gübreleme sayfamızdan da pamuk gübre ihtiyacı vb. teknik konularda bilgi alabilirsiniz. Aşağıda pamuk için gübre önerisi, gübreleme programını, gübre tavsiyesini açıkladık.

Rekor Gübre Pamuk Gübreleme Programı

Firmamızın Pamuk Gübreleme programı dahilindeki aşağıdaki gübreleri kullanmadan önce gübrelerin broşürlerini dikkatlice okuyunuz. Programdaki her gübremizin görevi ayrı olup takım olarak kullanmanız en iyi sonucu verir. Ayrıca aşağıdaki gübreler dışında tarımsal üretiminizde ihtiyaç duyulan diğer gübreleri de kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Detaylı bilgi, sipariş ve en yakın bayi bilgi için mesaide 0232 364 22 22 den arayabilirsiniz. Güncel pamuk gübreleme programına da buradan ulaşabilirsiniz. En alttaki pamuk video listesini izlediğinizde pamuk gübreleme programımızdaki en az bir gübremizin kullanıldığı sonuçları izleyebilirsiniz. Pamukta yüksek verim için şiddetle uymanızı tavsiye ediyoruz.

Rekor Gelişim Tarla katı formada bir gübredir. Pamuk ekimi öncesi toprak hazırlığı döneminde son toprak işleminden önce yada 1. çapa öncesi uygulanabilir. Elle yada gübre saçma makinası toprak yüzeyine ile saçılır. Dekar başına 12-18 kg arası uygulanır. 2 Yılda bir atılması yeterlidir.

Rekor Mikro element damlama gübresi toz formada bir gübredir. İlk uygulama ekimden önce son toprak işlemi öncesinde holder ile dekara en az 40 lt. su ile toprağa püskürtülerek uygulanır. ( Püskürtürken holder sürekli karıştırma modunda olmalıdır.) Damlama ve yağmurlama gübreleme sistemi olan arazilerde ise 1. Uygulama ilk sulama ile, 2. Uygulama koza tutumu sonrası verilir. Uygulama dozu dekara 200-300 gramdır. Damlama sulamanın başlarında uygulayınız. Gübre tankına yada holdere katmadan önce başka bir kapta biraz çözüp öyle katınız. Yağmurlama sulama olup gübre tankı olmayan arazilerde ise holder ile dekara en az 40 litre su kullanarak mümkün olduğunca toprağa gelecek şekilde püskürtülüp ardından hemen yağmurlama sulama çalıştırılması şeklinde uygulanır. Aynı şekilde holder ile yağmur öncesinde de uygulanabilir. Tüm zirai ilaç ve gübreler ile karışabilir. Rekor Nk’lı damlama gübresi ile karışabilir.

Yapraktan uygulanır 1. Çapa dönemi sonrası yada yabancı ot mücadelesi yapıldıktan sonra taraklanma öncesi 1. uygulama yapılır. 2. Uygulama çiçeklenme başlangıcında yapılır. 3. Uygulama ise koza tutumundan sonraki dönemde yapılır. Holder yada drone ile uygulanır. Atım öncesi yapraklar kuru olmalıdır. Uygulama dozu 1 dekara 100 cc (mml) miktarındadır. Uygulama yapılırken yaprakları ve gövdesi ıslansın ama yere damlamayacak şekilde ideal su ile püskürtünüz. Atım sonrası bitkiyi susatmaz, aksine susuzluk stresini azaltır.Tercihen suya ihtiyacı yokken, bitki gelişimine uygun stabil hava şartlarında uygulayınız Uygulama sonrası yapraklara 6-8 saat su gelmemelidir. Yabancı ot varken uygulamayınız. Yabancı ot ilacı ile karıştırmayınız. Boğum sıklaştırma özelliği vardır, bitki durdurucu ürünlerin kullanım dozunu azaltabilirsiniz. Karışabilirlik : Sadece Rekor Gübre firmasının ürettiği ve belirttiği yaprak gübreleri ile karışabilir, başka gübreler ile karışmaz. ( Bor Rekor Gübre Yaprak Gübresi ile Karışabilir. ) Yeşil kurt ilacı, örümcek ilacı vb. insektisitler ile karışabilir. pH değeri 3 olup en iyi çalıştığı karışım pH değeri 5-6 arasıdır

Pamuk Çiçeğe girdikten sonraki ilk sulamadan itibaren 1,5 ay ara ile 2 tekrar tavsiye edilir. Uygulama dozu dekara 100-200 gramdır. Damlama-Yağmurlama gübreleme sistemi ile uygularken Rekoru en başlarda giriniz, bittikten sonra diğer gübreleri de girebilirsiniz. Yağmurlama sulama olup gübre tankı olmayan arazilerde ise holder ile dekara en az 40 litre su kullanarak mümkün olduğunca toprağa gelecek şekilde püskürtülüp ardından hemen yağmurlama sulama çalıştırılması şeklinde uygulanır. Aynı şekilde holder ile yağmur öncesinde de uygulanabilir. Salma sulama yapılan arazilerde su dolu bir bidonun içine tek olarak boşaltılıp karık başından sulama suyuna damlatma şeklinde uygulanabilir.

TikTokInstagramYouTubeFacebook